Augustinas Rakauskas: Palinkėčiau neiti į kompromisą su savo sąžine. Palinkėčiau tikrai įvertinti, kad žodis yra didelė galia, kad jis turi didelę galią daryti įtaką žmonių sąmonei. Kad jūs prisiimtumėte atsakomybę ir žinotumėte, kad žmonės klauso, klausydami jie galvoja, analizuoja, daro išvadas.

Taip, ne visi analizuoja, ne visi daro išvadas, kiti tiesiog priima informaciją, bet jūs turite prisiimti atsakomybę už tuos žmones, kurie tik priima informaciją iš jūsų, nes tai jūs juos nustumiate į vieną ar į kitą kraštutinumą, arba į vieną ar kitą būseną. Jūsų dėka, jūsų darbo dėka, jūsų kalbų dėka, jūsų įtikinėjimų dėka šiandieną mes turime tokią situaciją kokią turime. Politikai, gydytojai ir visos kitos institucijos kalba jūsų lūpomis, ir meluoja, ir apgaudinėja jūsų lūpomis. Ir protina, mokina, – visa informacija yra suteikiama medijų pagalba šiandiena. Tikrai palinkėčiau didesnės atsakomybės už tai, ką kalbate, kam atstovaujate, kad išmoktumėte visi galvoti, o kuo tai finale baigsis, kad nežiūrėtumėte tik čia ir dabar.

Negali save laikyti žurnalistas žurnalistu, kuris nesugeba dirbti žurnalistinio darbo vienu metu trijose dimensijose – praeityje, dabartyje ir ateityje, prisiimdamas atsakomybę už teisingą pateikimą informacijos visų šitų trijų dimensijų. Jeigu jis to nedaro – jis – ne žurnalistas, jis – manipuliatorius.

Ir tokių mes labai daug turime. Tai yra verslininkas, kuris daro verslą savo asmeninio įvaizdžio, savo interesų. Ir nesvarbu, ar jis savo atstovauja nuomonę, ar savo interesus, ar tų, kurie jam moka. Jis atlieka didelį vaidmenį, nes nuo jo virpesių, kuriuos jis paskleidžia į visuomenę, nuo jo intencijos, nuo jo nuostatų, priklauso, kaip mūsų žmonės elgiasi, kaip jie myli vienas kitą, kaip girdi.

Visos visuomenės grupės praėjo tam tikrą evoliuciją vidinio konflikto. Atėjo laikas ir jūsų. Kol jūs patys nesukilsite prieš savo negeroves, niekas nepasikeis. Jūs turite patys išsiravėti savo daržą.

Citata iš „Verslumo dvasios“ laidos „Tam, kad pasirinktume, mes turime žinoti, iš ko renkamės“

Spausdinti