Autorius / Komanda

 
augustino foto 2014

Augustinas Rakauskas (g. 1946) yra didžiausio Baltijos šalyse statybos, remonto bei buities prekių tinklo „Senukai“ įkūrėjas, UAB „Žinių radijas“ savininkas, radijo laidos „Verslumo dvasia“ autorius, Visuomenės harmonizavimo parko „Harmony park“ įkūrėjas, „Senukų“ labdaros ir paramos fondo steigėjas, UAB „Litvalda“ akcininkas ir valdybos narys, knygų „Verslumo dvasia“ (2002), „Globali jausmo proto dvasia“ (2014) ir daugybės straipsnių autorius.
Šeima: žmona Dalė, sūnus Artūras, dukra Agnietė.

Verslo pradžia: Augustinas Rakauskas yra vienas pirmųjų Lietuvos verslininkų, kurie, atkūrus šalies nepriklausomybę, patikėjo demokratija ir pradėjo verslą Kaune. 1988 m. jis buvo Kauno kooperatininkų sąjungos iniciatyvinės grupės narys, vienas pirmųjų įkūrė kooperatyvą. 1992 m. įsteigė UAB „Senukai“. 1993 m. atidarė pirmąją „Senukų“ parduotuvę, pradėjo organizuoti didmeninę prekybą ir bendradarbiauti su Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos prekių gamintojais. 1996 m. Kaune įkūrė mažmeninės prekybos miestelį, kurio parduotuvėse ir prekių tiekimo grupėje dirbo apie 100 darbuotojų, bendrovė prekiavo 20 tūkstančių pavadinimų prekėmis. 1997 m. A. Rakauskas šalyje pradėjo kurti mažmeninės prekybos tinklą, veikiantį frančizės principu. 2000 m. vienintelėje tokioje mažmeninės prekybos sistemoje buvo daugiau kaip 50 franšizės principu prekiaujančių parduotuvių.
2001 m. UAB „Senukų prekybos centras“ prezidento pareigas perėmė jo sūnus Artūras Rakauskas, kuris kartu su žmona Egle Rakauskiene, vadovaujančia „Senukų“sistemos vidaus audito skyriui, toliau sėkmingai vysto ir plečia verslą. 2016 m. pavadinimas pakeistas į „Kesko Senukai“.

Žymesni projektai visuomenei: 2001 m. Augustinas Rakauskas su šeima įsteigė „Senukų“ labdaros ir paramos fondą. Fondas, kurio prezidentė yra Augustino Rakausko žmona Dalė Rakauskienė, pirmiausia padeda įvairių bėdų ištiktiems „Senukų“ įmonių grupės darbuotojams ir jų šeimoms, taip pat remia sergančių vaikų gydymą, aukoja vaikų namams ir kt.
Rakauskų šeima jau daugelį metų yra 2002 m. užgimusio tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ mecenatas.
2002 m. gruodį išspausdinta Augustino Rakausko knyga „Verslumo dvasia“, šiek tiek vėliau išversta į rusų ir anglų kalbas. 2005 m. išleista su knyga rezonuojanti kompaktinė plokštelė, kur per simbolius kalbama apie įgimtą žmogaus sielos harmonijos poreikį, išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės aksiomos veikimo principus, nuolatinėje jausmo ir proto kaitoje veikiančią dualiąją trejybę. Nuo 2002 m. spausdinamuose straipsniuose nagrinėjamos svarbiausios Lietuvos aktualijos, taip pat skleidžiamos vertybinės nuostatos, skirtos Šv. Velykoms, Šv. Kalėdoms, Lietuvos pedagogams ir kt. Išspausdinta daugiau nei 40 straipsnių, kuriuose aktualizuojamas žmogaus gyvenimo šioje žemėje tikslas, būtinybė gilintis ir suvokti gyvenimą veikiančius dėsningumus, ugdyti sąmoningumą.
2005 m. įsigyta radijo stotis „Žinių radijas“.
2010 m. rugsėjį Augustinas Rakauskas Prienų r. 160 ha plote įkūrė Visuomenės harmonizavimo parką „Harmony park“, siekiantį kurti harmoningo poilsio tradicijas, sudaryti sąlygas Lietuvos žmonėms bendrauti taikioje, draugiškoje, kūrybingam bendravimui palankioje atmosferoje. Parkas įžymus įvairiais simboliais, įprasminančiais žmogaus siekį jungtis, žadinti savo gerąjį pradą, ugdytis sąmoningumą. Vienas iš įsimintiniausių – ant dirbtinio piliakalnio stovinti 13 m aukščio skulptūra „Saulės vaikai“ – fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis.
„Harmony park“ vyksta daugybė visai Lietuvai svarbių renginių, tarp kurių „Senukų“ įmonių asociacijos darbuotojų ir visos šalies šeimas suburiantis nemokamas renginys „Šeimų šventė“, taip pat Verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas“.
2014 m. liepą Augustino Rakausko išleista knyga „Globali jausmo proto dvasia“, skirta visiems gyvenimo mokiniams ir mokytojams: kiekvienam žmogui ir visai šviesiajai visuomenei, kuriems rūpi sąmoningai kurti harmoningą žmonijos ateitį. Autorius, remdamasis savo patirtimi, kalba apie tai, kaip metodiškai tarp žmonių kuriama dvasinė sistema, kokiomis nuostatomis šiandien būtina vadovautis šeimoje, įmonėje, valstybėje, vis globalėjančiame pasaulyje. 2017 m. knyga išleista rusų kalba, 2019 m. išleista ir anglų kalba.

Daugiau apie „Verslumo dvasios“ komandą