Autorius / Komanda

 
augustino foto 2014

Augustinas Rakauskas (g. 1946) yra Lietuvos verslininkas, investuotojas, įmonių grupės „Litvalda“ akcininkas, visuomenės harmonizavimo parko „Harmony park“ įkūrėjas, „Senukų“ labdaros ir paramos fondo steigėjas, knygų „Verslumo dvasia“ (2002), „Globali jausmo proto dvasia“ (2014), „Sielos dvasios jautimas svarbiau žinojimo“ (2023) ir daugybės straipsnių autorius. UAB „Litvalda“ yra didžiausia „Žinių radijo“ akcininkė, o Augustinas Rakauskas yra pristatomas kaip šios radijo stoties savininkas. Augustinas Rakauskas taip pat yra didžiausio Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklo „Senukai“ įkūrėjas, 2019 m. perdavęs šį verslą sūnui Artūrui Rakauskui.
Šeima: žmona Dalė, sūnus Artūras, duktė Agnietė.

Verslo pradžia: Augustinas Rakauskas yra vienas pirmųjų Lietuvos verslininkų, kurie, atkūrus šalies nepriklausomybę, patikėjo demokratija ir pradėjo verslą Kaune. 1988 m. jis buvo Kauno kooperatininkų sąjungos iniciatyvinės grupės narys, vienas pirmųjų įkūrė kooperatyvą. 1992 m. įsteigė UAB „Senukai“. 1993 m. atidarė pirmąją „Senukų“ parduotuvę, pradėjo organizuoti didmeninę prekybą ir bendradarbiauti su Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos prekių gamintojais. 1996 m. Kaune įkūrė mažmeninės prekybos miestelį, kurio parduotuvėse ir prekių tiekimo grupėje dirbo apie 100 darbuotojų, bendrovė prekiavo 20 tūkstančių pavadinimų prekėmis. 1997 m. A. Rakauskas šalyje pradėjo kurti mažmeninės prekybos tinklą, veikiantį franšizės principu. 2000 m. vienintelėje tokioje mažmeninės prekybos sistemoje buvo daugiau kaip 50 franšizės principu prekiaujančių parduotuvių.

2001 m. UAB „Senukų prekybos centras“ prezidento pareigas perėmė jo sūnus Artūras Rakauskas, kuris kartu su žmona Egle Rakauskiene, vadovaujančia „Senukų“sistemos vidaus audito skyriui, toliau sėkmingai vysto ir plečia verslą. Nuo 2019 m. Augustinas ir jo sūnus Artūras Rakauskai visiškai atskyrė verslus ir vysto savarankiškai. 18 metų „Kesko Senukų“ grupei vadovaujantis Artūras padvigubino grupėje turėtą akcijų kiekį iki 50% (kitos grupės akcijos liko strateginio partnerio — Suomijos korporacijos „Kesko“ rankose; https://www.vz.lt/prekyba/2019/05/21/arturas-ir-augustinas-rakauskaiatsidalijo-verslus).

Žymesni projektai visuomenei: 2001-2021 m. Augustinas Rakauskas su šeima įsteigė ir valdė „Senukų“ labdaros ir paramos fondą. Fondas padėdavo įvairių bėdų ištiktiems „Senukų“ įmonių grupės darbuotojams ir jų šeimoms, taip pat remdavo sergančių vaikų gydymą, aukojo vaikų namams ir kt. 
Rakauskų šeima jau daugelį metų yra 2002 m. užgimusio tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ mecenatas.
2002 m. gruodį išspausdinta Augustino Rakausko knyga „Verslumo dvasia“, šiek tiek vėliau išversta į rusų ir anglų kalbas. 2005 m. išleista su knyga rezonuojanti kompaktinė plokštelė, kur per simbolius kalbama apie įgimtą žmogaus sielos harmonijos poreikį, išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės aksiomos veikimo principus, nuolatinėje jausmo ir proto kaitoje veikiančią dualiąją trejybę. Nuo 2002 m. spausdintuose straipsniuose nagrinėjamos svarbiausios Lietuvos aktualijos, taip pat skleidžiamos vertybinės nuostatos, skirtos šv. Velykoms, šv. Kalėdoms, Lietuvos pedagogams ir kt. Išspausdinta daugiau nei 40 straipsnių, kuriuose aktualizuojamas žmogaus gyvenimo šioje žemėje tikslas, būtinybė gilintis ir suvokti gyvenimą veikiančius dėsningumus, ugdyti sąmoningumą.
2005 m. įsigyta radijo stotis „Žinių radijas“.
2010 m. rugsėjį Augustinas Rakauskas Prienų r. 160 ha plote įkūrė Visuomenės harmonizavimo parką „Harmony park“, siekiantį kurti harmoningo poilsio tradicijas, sudaryti sąlygas Lietuvos žmonėms bendrauti taikioje, draugiškoje, kūrybingam bendravimui palankioje atmosferoje. Parkas įžymus įvairiais simboliais, įprasminančiais žmogaus siekį jungtis, žadinti savo gerąjį pradą, ugdytis sąmoningumą. Vienas iš įsimintiniausių – ant dirbtinio piliakalnio stovinti 13 m aukščio skulptūra „Saulės vaikai“ – fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis.
„Harmony park“ vyksta daugybė visai Lietuvai svarbių renginių, tarp kurių – ir visos šalies šeimas suburiantis nemokamas renginys „Šeimų šventė“, taip pat verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas“.
2014 m. liepą Augustino Rakausko išleista knyga „Globali jausmo proto dvasia“. 2017 m. knyga išleista rusų kalba, 2019 m. išleista ir anglų kalba.

2023 m. išleista trečioji Augustino Rakausko knyga „Sielos dvasios jautimas svarbiau žinojimo“.

Daugiau apie „Verslumo dvasios“ komandą