Laidos „Verslumo dvasia“ komandos iniciatyva paskutinį balandžio antradienį po darbų „Senukų“ administraciniame pastate karaliavo moterys – čia vyko specialiai tik joms skirtas saviugdos seminaras „Laiminga ir įkvepianti moteris“, kurį vedė lektorė, konsultantė, psichologė, labdaros organizacijos „Dvasinė tautų vienybė“ prie Jungtinių Tautų Organizacijos Los Andžele vadovė, tarptautinio edukacinio projekto „Trečiojo tūkstantmečio psichologija“ specialistė Rita Admon.

Per paskaitą lektorė kėlė daugybę kiekvienai moteriai aktualių klausimų: ką daryti, kad su mumis elgtųsi kaip su moterimis? Kaip pasirinkti sau tinkamą antrąją pusę? Kaip susikurti sveikus ir laimingus santykius? Kaip pripildyti save moteriškos energijos?

IMG_8309

Seminare išgirstos mintys visą būrį moterų įtraukė į diskusiją ne tik su lektore Rita Admon, bet ir su savimi. Moterys buvo skatinamos atsigręžti į save be baimių, apsimetinėjimo ir atsakyti sau nuoširdžiai, kokiomis moterimis jos yra šiandien, o kokiomis norėtų tapti. „Mes sąmoningai suvokiame, kad moteris turi būti gera, švelni, o kaip tai padaryti, nežinome, – kalbėjo lektorė. – Kai pradėsime elgtis ir jaustis kaip moterys, tai ir su mumis pradės elgtis kaip su moterimis. Kiekvienai moteriai, norinčiai sukurti santykius ar juos tobulinti, labai svarbu savyje išsiugdyti tokias savybes kaip susitaikymas ir kantrybė. Matote, tik moteris sukuria vyrą jį įkvėpdama arba demotyvuodama. Būdama devynis kartus emocingesnė nei vyras, moteris turi didžiulę galią, tik ne kiekviena moteris apie tai žino.“

IMG_8317

Išgirdusi žinią apie moterims skirtą seminarą, juo susidomėjo ir ketvirtakursė Vytauto Didžiojo universiteto studentė Greta Selvestravičiūtė. Mergina pripažino, kad nors seminare išgirsta informacija jos gyvenimo ir minčių kardinaliai kita linkme nepakreipė, tačiau privertė susimąstyti. „Lektorė paminėjo visoms mums aktualią, bet ir skaudžią tiesą – mes nebemokame būti moterimis… Nežinau, kaip kitoms dalyvėms, bet man tai sukėlė gilius vidinius apmąstymus ir norą keistis! Kaip psichologė minėjo: mes visi daug žinome, bet niekada nieko nedarome, kad tas žinias pritaikytume praktiškai. Jaučiu, kad po šio susitikimo manyje prabudo visai kitoks supratimas apie save ir moters vaidmenį pasaulyje, todėl tikiu, kad gali pavykti naujas žinias jau netolimoje ateityje pritaikyti praktiškai“, – lūkesčiais dalijosi entuziastingai nusiteikusi studentė.

Ritos Admon pasidalijimas patirtimi Mokymo projektų vadovę Justiną Daugilę privertė dar labiau pastebėti, kad šiuolaikinė visuomenė moterį įspraudė į rėmus, suformuodama tam tikrus stereotipus ir lūkesčius. „Moteris įsukta į nesibaigiančią darbų ir lūkesčių karuselę: darbas ir stresas, šeima ir namų ruoša, itin greitas gyvenimo tempas, o minutės sustoti ir leisti sau atsipalaiduoti nėra. Man pačiai nuolat kyla klausimas, kaip visa tai suderinti? Kaip elgtis, kad būčiau laiminga, kad šeimoje vyrautų darna, o darbas teiktų malonumą?“, – klausė Justina, kaip išeitį siūlydama pirmiausia pradėti nuo savęs, išmokti save mylėti, nuolat save ugdyti kaip asmenybę ir mąstyti pozityviai. „Tada viskas tampa įmanoma!“, – įsitikinusi ji.

Lektorė tarsi paslaptį atskleidė, kad vyrui svarbiausia yra ne moters išvaizda, o kaip jis jaučiasi būdamas su ja. „Vyrui yra svarbi būsena, kurią jis patiria būdamas su moterimi, todėl labai svarbu jau santykių pradžioje stengtis būti savimi ir įsitikinti, ar priimame vyrą tokį, koks jis yra,“ – įsitikinusi ji.

Ritos Admon palinkėjimu tapo raginimas kiekvienai susirinkusiajai auginti savyje moterišką energiją – būseną, kuri privilioja sau tinkantį žmogų. „Kai moteris pradeda dalintis savo moteriška energija, tada ir vyras tampa kitoks. Ji automatiškai vyrą pakelia iki savo lygio. Jeigu ji jam padeda dar ir savo vyriškąsias savybes išsiugdyti, pasąmonėje jis visada jaus dėkingumą tokiai moteriai“, – drąsinančiais žodžiais Rita Admon įkvėpė pažinti, atskleisti ir kiekvieną dieną savyje auginti moteriškąjį pradą.

IMG_8324

Tik suvokdamos savo stipriąsias ir silpnąsias puses moterys gali kartu su vyrais harmoningai dalyvauti verslo pasaulyje ir rasti jame savo moterišką vietą bei prisidėti prie to, kad verslas klestėtų. Tikimės, kad neilgai trukus galėsime pasidalinti analogiška informacija, skirta vyrams, norintiems geriau pažinti save ir savo paskirtį šeimoje, darbe ir pasaulyje.

Daugiau naudingos informacijos, skirtos būtent moterims, dirbančioms verslo srityje, klausykite laidose „Verslumo dvasia“:
https://jausmoprotas.lt/?p=1117 (Su M. Targakova)
https://jausmoprotas.lt/?p=2683 (Su D. B. Kasmauskaite)
https://jausmoprotas.lt/?p=3213 (Su E. Laumenskaite)

 

Spausdinti