„Verslumo dvasios“ komandos iniviatyva „Senukų“ biuro darbuotojai buvo kviečiami įsiamžinti nuotaikingoje fotosesijoje. Susitikimas pateisino susirinkusiųjų lūkesčius: dar kartą įsitikinome, kad „Senukuose“ dirba kūrybingi, įdomūs žmonės, iš fotosesijos dalyviai išėjo kupini geros nuotaikos ir pasikrovę jėgų visai likusiai savaitei, o jos organizatoriai – patenkinti puikiais rezultatais: atskiri skirtingų skyrių darbuotojai tapo išvien veikiančia komanda, su kokia galima įgyvendinti daugybę kitų kūrybinių projektų.

Valandą trūkęs susitikimas tapo gryniausiu įrodymu, kad komandinę dvasią galima sukurti čia ir dabar, jei tik kiekvienas komandos narys įsiklauso į vadovo formuojamą bendrą tikslą, stengiasi pajausti kitus komandos narius ir su džiaugsmu įsilieja į vieną veiksmą! Susipažinę su biure įsikūrusia pagal naujausią technikos žodį įrengta garso ir vaizdo įrašų studija, fotosesijos dalyviai išbandė, kaip veikia mikrofonai ar ausinės, ir, išsidalinę pluoštą Augustino Rakausko knygų „Globali jausmo proto dvasia“, pasidalinti sau patikusiomis ištraukomis su kitais dalyviais. Vėliau į centrinį septintojo aukšto koridorių ir kelis atskirus kabinetus bei konferencijų salytę persikėlusi fotosesija tapo mažyčiu flashmob‘u, kuriame grupelė žmonių veikė išvien, nesilaikydami jokių dirbtinių fotosesijų rėmų, natūraliai judėdami ir juokaudami. Sumaniai nukreipiami fotosesijos režisiere tapusios „Verslumo dvasios“ laidos vedėjos Ingridos, visi tarsi pamiršo, kad yra kolegių fotografuojami iš kelių rakursų, ir elgėsi kaip profesionalai.

„Kiekvienas darbuotojas yra įmonės dalis, kuris ne tik gali, bet ir turi atstovauti savo įmonės interesams, todėl jei yra galimybė įsiamžinti fotosesijoje ar vaizdo įrašuose – dalyvavimas būtinas“, – iš fotosesijos parsinešęs pačius geriausius įspūdžius, verslo vystymo vadybininkas Paulius prasitarė, kad taip pat norėtų kada nors pabūti ir „Senukų“ reklamos veidu. Kūrybingų susitikimų naudą įžvelgė ir referentė Greta bei sekretorė Žydrūnė, patvirtindamos, kad bendros iniciatyvos sujungia skirtingus žmones, jų sukauptą darbo patirtį ir žinias. „Dalyvavimas bendrose veiklose taip pat augina norą bendradarbiauti ir siekti to paties tikslo, leidžia geriau pažinti save ir kitą kaip labiau pasitikintį savimi ir kitu, komandinio darbo ir tarpusavio pagalbos svarbą“, – pridūrė fotosesijoje dalyvavusi archyvo vadovė Rasa.

Fotosesijos dalyviai, dalydamiesi įspūdžiais, pasidžiaugė, kad dirba įmonėje, kuri didžiule vertybe laiko gerus joje dirbančių žmonių tarpusavio santykius, bendradarbiavimą, kur komandinė dvasia yra ne vien skambūs žodžiai, o stiprus ir malonus pojūtis, skatinantis kiekvieną stengtis dėl bendro rezultato.

Trumpas, bet įsimintinas skirtingų „Senukų“ skyrių darbuotojų susitikimas fotosesijoje tapo praktinio „Senukų“ įkūrėjo Augustino Rakausko knygos „Globali jausmo proto dvasia“ įžvalgų veikimo įrodymu. Bendros darbuotojų pastangos pagrindė knygoje nuolat iškeliamą mintį apie tai, kaip svarbu darbuotojų sąmonėje ugdyti ne „mano skyriaus“, o „mūsų įmonės“, „mūsų šalies“ ir, galiausiai, „mūsų pasaulio“ sąvoką. „Didelės įmonės kolektyvas yra stipri bendruomenė, turinti bendrai kuriamų vizijų energijos galią, kurios stiprinimu visi kartu nuolatos turime rūpintis, kaip statybose rūpinamasi kokybiškumu cemento, jungiančio mažus akmenėlius į tvirčiausią monolitą, išlaikantį tiltus ir pastatus! – sakoma A. Rakausko knygoje „Globali jausmo proto dvasia“. – Po vieną mes esame tarsi aštriabriauniai akmenukai, pilki žmogeliukai, skriaudžiantys ne tik save, bet ir artimiausius žmones. Kai esame vienas už kitą atsakingi, imame jausti mus supantį pasaulį savo darbo vietoje, šeimoje, šalyje kaip vientisą kūną. Vienas kitam padėdami, palaikydami, esame dieviškoji vienybės galia, gebanti pasiekti stulbinamų rezultatų!“

Pirmas, bet, žinoma, ne paskutinis susitikimas, stiprinantis komandinę dvasią „Senukuose“, leido pajusti tokių susitikimų svarbą ir naudą kiekvienam norinčiam darbo vietoje matyti ne tik kompiuterį ar dokumentus, bet ir tai, kas svarbiausia įmonėje – gyvus, tikrus ją kuriančius žmones.

 

Spausdinti