Kategorijos: Apie mus rašo

Kauno radijo stotys

„Žinių radijas“
104.9 MHz

Visuomenės interesas, radijo stoties interesas, asmeninis interesas – juos žurnalistui patenkinus, ketvirtasis – vadovo – interesas irgi bus patenkintas, įsitikinęs verslininkas Augustinas Rakauskas, 2005 m. „Žinių radiją“ perpirkęs iš Amerikos lietuvio Kęstučio Makaičio. Kam toks pirkinys? (…)
Perskaityti visą straipsnį galite čia.

Prof. habil. dr. Juozas Mureika apie verslininko Augustino Rakausko knygą „Globali jausmo proto dvasia“

Žurnalistė Ingrida Stankevičienė: Gerb. profesoriau, labai norėtume sužinoti, kaip Jūs interpretuojate knygos „Globali jausmo proto dvasia“ pavadinimą.

Juozas Mureika: Knygų pavadinimai gali būti pasirenkami tiek pagal bendrą knygos turinį, tiek pagal svarbiausias idėjas, tiek pagal leidinio paskirtį ar žanro pobūdį. Kartais tai lemia ir reklaminiai arba vien tik estetiniai motyvai. Be to, gali būti pridedama ir paantraštė. Manyčiau, kad šiuo atveju knygos pavadinimą autorius tinkamai suformulavo turėdamas net kelis motyvus.

„Norėjau, kad knyga paskatintų diskutuoti su savimi…“

Žurnalistai Martyna Stankevičiūtė ir Antanas Marčiulionis kalbina Augustiną Rakauską, 2014 m. liepą išleidusį antrąją knygą „Globali jausmo proto dvasia“.
Gerbiamas Augustinai, dabar, kai „Globali jausmo proto dvasia“ jau skaitytojų rankose, jūsų valia, nuo ko pradėsime pokalbį apie ilgai trukusio kūrybos proceso vaisių.
Manau, kad mano knyga daugeliui skaitytojų sukels ne tik teigiamas emocijas. Ypač tiems, kurie prisirišę prie stereotipinio mąstymo ir gyvenimo būdo. Negalime ignoruoti, kad mūsų visuomenė jau yra susikūrusi tam tikrą vaizdą, sampratą apie gyvenimą. Jeigu mes savo veiksmuose, savo santykiuose nustosime ieškoti spragų, sustos pažanga. Šiandien didžiausios problemos glūdi tame, kad visuomenė pradėjo džiaugtis tuo, ką sukūrė.

„Globali jausmo proto dvasia“ ugdymo kontekste

2014-12-10 Seime įvykusioje spaudos konferencijoje tema „Ugdymo dvasingumo kontekstas: kolektyvinė monografija“ profesorius habil. dr. Juozas Mureika pristatė ir knygą „Globali jausmo proto dvasia“ (įraše žr. nuo 13:10 min.). Įrašo paklausyti galite čia

Konferencijoje – vertybinio ir pragmatinio požiūrio dialogas

konf_Aug_EdBalandžio 24 d. gimnazijoje vyko jau penktoji tradicinė dvasingumo konferencija „Dvasingumo ugdymas ir verslumo sankirta”, sulaukusi netgi LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo. Sveikinime be kita ko sakoma: „Pasirinkta tema skatina vertybinio ir pragmatinio požiūrio dialogą. Kelia esminį klausimą, ar verslas – tai tik pelno siekis ir asmeninė nauda, ar ir noras kurti, dalintis ir prisidėti prie žmogaus ir valstybės gerovės.(…) Tikiu, kad nuo mažų dienų mokydamiesi sąžiningumo ir žmogiškumo, dalindamiesi įkvepiančiais pavyzdžiais, niekada neprarasime tikėjimo, kad stipri bendruomenė ir klestinti valstybė – kiekvieno iš mūsų tikslas ir pareiga.”
Konferenciją pasveikino Šakių rajono Meras Juozas Bertašius, pasidžiaugė, kad kasmet tai daro su didžiule pagarba jaunimui.
Konferencija prasidėjo moksleivių rašinių konkurso aptarimu. Nugalėjo šie mokiniai: Gabrielius Zaveckas (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija), Gabija Račiūnaitė (Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija) ir keturios mūsų gimnazijos moksleivės – Eglė Stepšytė (1bg), Evelina Budrytė (1ag), Agnė Griciūtė (3ag), Indrė Jančiūtė (4bg). Paskatinimu buvo įvertintos Griškabūdžio gimnazijos gimnazistė Akvilė Girdauskaitė ir Šakių „Žiburio” Indrė Kokytė.
Pagrindinis šios konferencijos iniciatorius ir įkvėpėjas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys, profesorius Juozas Mureika šįkart kalbėjo nedaug, tačiau akcentavo, kad dvasinės vertybės ir verslas kiekvienais laikais turi savo problematiką. Vienaip ji pasireiškė tada, kai buvo pirmieji nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metai, kitaip dabar, kai esame Europos Sąjungoje.