Malda

Sveikinimas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga


„Verslumo dvasia“: Žengiame į naujuosius su klausimu „Kokia mano gyvenimo prasmė?“

Šis laikas ypatingas, nes visas oras aplink Kalėdas ir naujuosius tiesiog virpa nuo maldų už savo vaikus, mylimuosius, už savo namus, šalį ir pasaulį, ir už visa tai, kas dar bus. Kokia bus mūsų malda?
Laidoje kalbame apie maldą ir apie dvasingumą. Kviečiame sužinoti, ką apie tai sako 6 išmintingi vyrai: dvasinio universiteto Brahma Kumaris narys Metthew Stephenson, psichologas, santykių konsultantas, lektorius Vladimiras Ivanovas, psichologas, filosofijos mokslų kandidatas ir unikalių asmeninio augimo metodikų autorius Olegas Gadeckis, medicinos mokslų daktaras, psichologas ir vedų žinovas, lektorius Olegas Torsunovas, filosofijos daktaras, ontologijos profesorius, Pasaulinės kabalos akademijos įkūrėjas ir vadovas Michaelis Laitmanas ir šios laidos įkūrėjas, verslininkas Augustinas Rakauskas.

Klausytis internetu.


Sveikiname šv. Velykų proga!

Šventų Velykų proga visus Lietuvos žmones sveikina laidos „Verslumo dvasia“ autorius Augustinas Rakauskas ir „Verslumo dvasios“ komanda:

Jausmo proto minties dvasia, kurianti maldą yra kiekvienos sielos dvasios individualioje tyloje, jausmo ir proto santykyje užgimstantis veiksmas, kuris veikiant kartu su kitais sukuria bendrą dievišką dvasią.

Malda – tai asmeniškos ir visuotinės būsenos suvokimas, tačiau ištartas žodis jau bendros dvasios garsas, duodantis suvokimą ir tikėjimą tuo, ką kiti jaučia ir galvoja.

Praktikuojamoje religijoje malda tarsi technologinės edukacijos procesas, kuris augina tikėjimą tuo, ko nematome, bet jaučiame, kad gali būti. Tikėjimas tik tada išplėtoja mūsų suvokimo lygį, kai suvokiame žodžio reikšmę ir maldos dvasios prasmę.

Malda – tai vienas iš efektyviausių sąmoningos dvasios ugdymo ritualų, atliekamas išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės nuostatų vienyje, dėsningai veikiantis kiekvienos sielos dvasios susivokimo pagrindą. Melskimės kartu, kad kaip Dievo vaikai į savo širdies dvasios jausmus vieningajame vienyje priimtume ir skleistume tikėjimą ir meilę artimui:

Viešpatie, padėk mums suvokti gyvenimo esmę, savo egzistencijos prasmę, savo gyvenimo tikslą.


„Verslumo dvasia“: Apie vertybes kalba visi, o kaip jose gyventi?

Kviečiame klausytis pokalbio iš Kauno studijos apie jungimosi ir vienybės galią, apie tikėjimo faktorių, apie tai, kaip išmokti jausti, kaip naudotis malda, kalbamės su Augustinu Rakausku, verslininku, laidos autoriumi, „Harmony parko“ įkūrėju.

Klausytis internetu.


„Verslumo dvasia“: perduodame naujiesiems svarbiausią klausimą „Kokia mano gyvenimo prasmė?“

Šis laikas ypatingas, nes visas oras aplink Kalėdas ir Naujuosius metus tiesiog virpa nuo maldų už savo vaikus, mylimuosius, už savo namus, šalį ir pasaulį, ir už visa tai, kas dar bus. Kokia bus mūsų malda?
Mes perduodame šiems naujiems metams tai, ką jau ilgai brandiname – patį svarbiausią klausimą – kaip tapti Žmogumi. Todėl šiandien savo laidoje kalbame apie maldą ir apie dvasingumą. Nes dvasingumas būdingas tik žmogui.
2016 m. gruodžio 30 d., 10.05 val. laidoje „Verslumo dvasia“ kiečiame sužinoti, ką apie tai sako 6 išmintingi vyrai iš keturių skirtingų šalių: dvasinio universiteto Brahma Kumaris narys Metthew Stephenson (Anglija), psichologas, santykių konsultantas, lektorius Vladimiras Ivanovas, psichologas, filosofijos mokslų kandidatas ir unikalių asmeninio augimo metodikų autorius Olegas Gadeckis, medicinos mokslų daktaras, psichologas ir vedų žinovas, lektorius Olegas Torsunovas (Rusija), filosofijos daktaras, ontologijos profesorius, Pasaulinės kabalos akademijos įkūrėjas ir vadovas Michaelis Laitmanas (Izraelis) ir šios laidos įkūrėjas, verslininkas, „Žinių radijo“ savininkas Augustinas Rakauskas (žinoma, Lietuva).

Klausytis internetu.


„Verslumo dvasia“ kalbina Marių Jampolskį: kas jungia aktorių ir verslininką

Kauno „Žinių radijo“ studijoje aktorius Marius Jampolskis atvirai ir drąsiai pasakoja apie tai, kaip jis jaučiasi, atsisukęs į save, susidūręs su malda.
M. Jampolskis: „Mokytis reikia ne aktorystės, mokytis reikia pažinti save.”
Laidą veda Ingrida Stankevičienė.

Klausytis internetu.


„Verslumo dvasia“: Apie verslininko maldą ir bendros dvasios kūrimą komandoje, įgyvendinant bendras vizijas (II d.)

Laidoje „Verslumo dvasia“ tęsiame temą „Komentarai verslininko maldai: kodėl meilė praktiška?“, pradėtą 2016-03-25 laidoje: psichologas, santykių konsultantas, lektorius Vladimiras Ivanovas toliau komentuoja „Senukų“ ir „Harmony parko“ įkūrėjo, „Žinių radijo“ savininko ir šios laidos autoriaus Augustino Rakausko maldą. Taip pat aiškinamės, kaip komandoje, kuriant bendras vizijas, kuriama bendra dvasia, apie kurią kalbama knygoje „Globali jausmo proto dvasia“.

Klausytis internetu.

Laidą veda Ingrida Stankevičienė ir Edita Marciulevičienė.
Už galimybę padaryti interviu dėkojame Harmoningų žmonių bendruomenės įkūrėjui, renginių organizatoriui Tomui Trukšinui (https://www.facebook.com/groups/Harmoningi.Zmones/).
Laida transliuojama kas antrą penktadienį 10.05 val. (kartojama savaitgalį).
Ištransliuotas laidas sau patogiu laiku galite perklausyti „Žinių radijo“ archyve.
***
Ištrauka iš laidos:
Ingrida Stankevičienė: Tęsiame temą: „Komentarai verslininko maldai: kodėl meilė praktiška?“ su „Verslumo dvasios“ laidos svečiu psichologu, šeimos santykių konsultantu, lektoriumi Vladimiru Ivanovu.
Štai internete teko perskaityti tokį faktą, kad 1960-ųjų viduryje Paryžiaus centre 150 žmonių akyse 15 minučių skendo žmogus ir galų gale nuskendo. O iš tų 150-ties žmonių nė vienas neatėjo į pagalbą. Taip išėjo, kad atsakomybė buvo išdalyta 150 žmonių. Vėliau buvo daryti tyrimai ir buvo prieita prie išvados, kad jei būtų vienas žmogus, skęstantysis būtų išgelbėtas. Tyrimu padaryta išvada buvo tokia, kad kuo daugiau žmonių įtraukta, tuo mažiau lieka asmeninės atsakomybės, o tiksliau – atsakomybės pojūčio.


Sveikiname su Šv. Velykomis!

Šv. Velykų proga Augustinas Rakauskas sveikina www.jausmoprotas.lt skaitytojus ir klausytojus:

Kurdami ateitį visada turime jai aukoti sunkiai subrandinto savo gyvenimo vaisiaus sėklą, nes niekada visiškai aiškiai nematome mintyse kuriamos ateities, priklausančios nuo mūsų sielos dvasios intencijų ir mus supančios aplinkos, kurioje mes pasirenkame veikti su vienokia, ar kitokia mūsų sielai artima dvasia.


„Verslumo dvasia“: Komentarai verslininko maldai: kodėl meilė praktiška? (I d.)

Laidoje „Verslumo dvasia“ ieškome būdų, kaip praktiškai savo gyvenime panaudoti dvasinius įrankius. Vienas iš jų – malda. „Senukų“ sistemos įkūrėjas, „Žinių radijo“ savininkas ir šios laidos autorius Augustinas Rakauskas parašė 8 punktų maldą. Jos kontekste kartu su „Verslumo dvasios“ laidos svečiu psichologu, šeimos santykių konsultantu, astrologu ir lektoriumi Vladimiru Ivanovu žvelgiame į žmogų, į įmonę, kaip į sistemą, kalbamės apie svarbiausius dėsnius, kurie ją daro ir palaiko harmoningą.

Klausytis internetu (I d.)

Laidos tęsinys. (II d.)

***
Ištrauka iš laidos:
Ingrida Stankevičienė: Mes patenkame šiandien į situacijas, kurios aiškiai rodo, kad šis pasaulis toks, koks buvo, jau nebebus. Per mirtis, per spaudžiančias dramas esame verčiami girdėti, suprasti, kad šis kraujuojantis pasaulis yra niekur kitur, o mano viduje.


pusele_cmykKaip naudotis malda, kad ji veiktų? Kaip galiu jausti, kad ji veikia? Nejaugi malda veikia tik tada, kai jautiesi bejėgis iki isterijos?

Augustinas Rakauskas: Kaip tik tokią būseną aš ir išgyvenau. Joje ir gimė malda. Kai mano vidus šaukė ir ieškojo, kreipiausi į Dievą. Aiškiai mačiau, kad valstybėje teisingumo nėra, iš visko daromas verslas, kad negaliu iš žmonių gauti šito atsakymo, nors mirštu iš dvasinio bado, iš prasmės viso to darbo nesuradimo! Neturėjau jėgų laukti, kada išvirs tas demokratinis ateities viralas! Negalėjau viduje sulaikyti to, kas manyje darėsi po šitos M. Gorbačiovo pertvarkos, ir žodžiai po truputį pradėjo dėliotis, vaikščiojant po „Harmony parką“, kuris tada buvo tik kaimelis, pats nepajusdavau, kad prašiau pagalbos: „Viešpatie, padėk man suvokti, kaip čia reikia elgtis, kas čia vyksta?“

Kaip pritaikyti maldą praktiškai? Aš radau tik tokią išeitį, – garsiai melstis. Ir dabar mano pastanga – pripildyti eterį to garso, tų vibracijų, tos dvasios, kuri sugulusi į maldą iš išgyventos būsenos.

Mano sakoma malda turėtų būti verslininkų malda, nes ten yra verslo sėkmės aksioma. Kiekvienas iš esmės nors kiek sąmoningas verslininkas siekia visko, kas toje maldoje sudėta. Kas, pasakykit, joje gali netikti verslininkui? Ar jam neįdomu, kokia prasmė to viso darbo, kur slypi esmė tų kūrinių, kuriuos jis kuria? Kadangi mane kamavo tie klausimai, pirmasis punktas taip ir susiformulavo: „Viešpatie, padėk mums suvokti gyvenimo esmę, savo egzistencijos prasmę, savo gyvenimo tikslą“.

Kodėl „mums“? Jeigu aš vienas suvoksiu, o nesuvoks mane supantys žmonės, tai nebūsiu laimingas.

Kas toliau? Supratau, kad be dieviškosios dvasios, vien su žmogiškuoju supratimu ir dvasia, nieko nepadarysiu. Todėl antrasis punktas sugulė: „Viešpatie, padėk mums Tavo sūnaus nuostatų pagalba, jo dvasioje, priimti gyvenimo išmintį, teisingumą, tikėjimą ir meilę“. Toliau man mano būsena diktavo: „Viešpatie, padėk mums savo sielos būsenoje apgyvendinti išminties, teisingumo, tikėjimo ir meilės vienybę“, nes tada man jau iš patirties buvo aišku, kad vien su išmintimi, vien su teisingumu, vien su tikėjimu arba vien su meile niekas neveikia, supratau, kad veikia tik tada, kai visi keturi faktoriai tavyje dalyvauja.